nově rekonstruované prostory 

Chata u PILY

Původně budova sloužila jako administrativní zázemí PILY v Harrachově, oblast Janov. Později, s ukončením provozu pily, již toto uplatnění ztratila a čekala na správného vlastníka, který by jí dal do lesku a našel pro ní zajímavé využití... A našla.:o)

Budovu jsme koupili a tím to vše začalo ...

Proč jsme se pustili do rekonstrukce?

Sami jsme celkem aktivní a jezdíme po penzionech, apartmánech po celé ČR (hotely necháváme těm solventnějším.:o). Často ale nejedeme sami a tak přibereme jedny kamarády s rodinou, druhý kamarády atd. a najednou zjišťujeme, že pak najít nějaké ubytko pro 4-5 rodin je téměř nemožné a nebo to stojí tolik, že bychom za to letěli na Maledivy.:o)

Na konci roku 2020 se nám naskytla příležitost pořídit tuto administrativní budovu staré pily (která již hoooodně let nefunguje), tu zrekonstruovat a potkávat se tam. Myšlenka sklidila úspěch a tak jsme se do toho vrhli. Naším nepřítelem byl koronáč, pak rostoucí ceny materiálu potažmo nedostatek materiálu, nemožnost sehnat řemeslníky apod. Přes to všechno se to povedlo a jupííí, je tu prostor, za který se nestydíme (i když práce řemeslníků je příběh sám o sobě.:o) a který nám dává přesně to, co jsme vždy chtěli = místo, kde se můžeme potkávat s rodinou, přáteli, kamarády, zapařit, užít sportovní radovánky. A přitom se necítit nijak divně, stísněně, ve strachu, že z místností obložených od podlahy ke stropu dřevem na nás v noci budou lézt červotoči nebo jiná havěť..:o))) Člověk nikdy neví, co za takovou dřevěnou obložkou je, co tam kdo schovává.

Nestavěli jsme Intercontinental, ale ani jsme nechtěli nějaké naoko upravené prostory, proto rekonstrukce proběhla z gruntu - od nové kanalizace, rozvodů vody, elektriky, nová okna, podlahy, stěny, obklady, dlažba, vybavení ... 

Pevně věříme, že to oceníte a že se u nás budete cítit fajnově.

Tomas - vlastník, provozovatel a poloviční správce


PS: Navíc využíváme prostory jako školící centrum pro naší Asociaci a její partnery..:o)